Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце
Ѓердан Розево спирално срце

Ѓердан Розево спирално срце

Шифра на артикал: 389279C01
Barkod: 5700302908350
Изразете го Вашиот стил со ѓерданот Розево спирално срце (уникатен бленд на сребро и бакар со 14к позлата), приврзокот на ѓерданот во облик на срце е опкружен со розеви коцкасти циркони. Инспириран од несовршенството на природните камења, приврзокот е украсен со рачно нанесен розев емајл со бисерен отсјај со спирална шара која имитира розев кварц што го прави секое парче уникатно. Прилагодлив на две должини со светкава розева плочка на крајот од синџирчето, овој ѓердан се комбинира со минималистички обетки кои го истакнуваат Вашиот ѓердан.
Водич на големини
Водич на големини
0 МКД
12.935 МКД
12.935 МКД
Заштеда: -0 МКД
Извести ме за намаление
Proveri dostupnost
  • 50
0+ komada na lageru
Количина: 1 пар
2
1
Сочувајте во листата на желби
Pomoć
Карактеристика Вредност
Категорија Ѓердани со приврзоци
Камења Циркон
Колекција Убави спомени
Материјал Емајл
Метал Rose
Метал дополнителен опис Rose
Изразете го Вашиот стил со ѓерданот Розево спирално срце (уникатен бленд на сребро и бакар со 14к позлата), приврзокот на ѓерданот во облик на срце е опкружен со розеви коцкасти циркони. Инспириран од несовршенството на природните камења, приврзокот е украсен со рачно нанесен розев емајл со бисерен отсјај со спирална шара која имитира розев кварц што го прави секое парче уникатно. Прилагодлив на две должини со светкава розева плочка на крајот од синџирчето, овој ѓердан се комбинира со минималистички обетки кои го истакнуваат Вашиот ѓердан.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Покажете ја својата љубов со ѓерданот Светкаво шеврон срце. Овој ѓердан рачно доработен...
5.135 МКД
Sačuvano u omiljne
Чувајте ги саканите близу до Вас со ѓерданот Семејно стебло во срце. Рачно доработен од...
4.485 МКД
Sačuvano u omiljne
Прославете го 70. роденден на „Пепелашка“ со ѓерданот Disney, Кочија од тиква. Рачно до...
7.735 МКД
Sačuvano u omiljne
Изразете се со ѓерданот Светкаво срце. Рачно доработен во Pandora Rose (уникатен бленд ...
8.385 МКД
Sačuvano u omiljne
Дочекајте ги празниците со ѓерданот Светкава снегулка. Рачно завршен од сребро 925, ово...
5.135 МКД
Sačuvano u omiljne
Покажете ја Вашата љубов кон класичниот дизајн со ова Pave Ѓердан со Отвoрено Срце од З...
5.135 МКД
Sačuvano u omiljne
Прекрасниот ѓердан Pave круг со логото на Pandora е посветен на колекцијата Pandora Sig...
8.385 МКД
Sačuvano u omiljne
Облечете се во елеганција со ѓерданот Pavé круг со Т-плочка. Дизајниран за да одговара ...
6.435 МКД
Sačuvano u omiljne
Љубовта е двојно поголема со уникатното толкување на симболот за бесконечност на Pandor...
10.660 МКД
Sačuvano u omiljne
Нашето срце нацртано со слободна рака е симбол за совршено несовршената вистинска љубов...
4.485 МКД
Sačuvano u omiljne
Вивнете во нови височини на индивидуално изразување со овој сребрен ѓердан полн со небе...
5.135 МКД
Sačuvano u omiljne
Сезоната на празнични прослави бара разновиден ѓердан кој оди со сè, од црн фустан до к...
6.435 МКД
string(0) ""
string(0) ""