Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење
Ѓердан околу врат Бела роза во цутење

Ѓердан околу врат Бела роза во цутење

Шифра на артикал: 393206C01
Barkod: 5700303113654.00
Прегрни ја безвременската елеганција со нашиот ѓердан околу врат- Бела роза во цутење, адаптибилен ѓердан со приврзок од чисто сребро кој оди со сѐ. Белиот вештачки седеф од биосмола, деликатно возвишено поставен, се развива во роза во цутење, симболизирајќи ја чистотијата и љубовта. На позадината на розата се наоѓаат две ливчиња, асиметрично поставени, коишто ги откриваат суптилните отсечоци и се украсени со брилијантен кубен циркон. Прилагодлив на 42 цм и 38 цм, овој симболичен ѓердан одразува драгоцен гест на дарување на роза, сведоштво на трајната моќ на љубовта.
Uputstvo za korišćenje
Водич на големини
0 MKD
5.395 MKD
5.395 MKD
Заштеда: 0 MKD
Извести ме за намаление
Proveri dostupnost
  • 45
Количина: 1 пар
2
1
Бесплатна доставата за нарачки над 5500 МКД. Рок за испорака е 2-5 работни дена.
Сочувајте во листата на желби
Pomoć
Прегрни ја безвременската елеганција со нашиот ѓердан околу врат- Бела роза во цутење, адаптибилен ѓердан со приврзок од чисто сребро кој оди со сѐ. Белиот вештачки седеф од биосмола, деликатно возвишено поставен, се развива во роза во цутење, симболизирајќи ја чистотијата и љубовта. На позадината на розата се наоѓаат две ливчиња, асиметрично поставени, коишто ги откриваат суптилните отсечоци и се украсени со брилијантен кубен циркон. Прилагодлив на 42 цм и 38 цм, овој симболичен ѓердан одразува драгоцен гест на дарување на роза, сведоштво на трајната моќ на љубовта.
Карактеристика Вредност
Категорија Ѓердани и приврзоци за ѓердани
Теме Природа и небесни тела
Компатибилност Pandora Moments
За приврзоци не
Метал сребро
Метал дополнителен опис сребро
Камења Комбинација на камења

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Ѓердани 393334C00
Определи се за деликатна елеганција кога ќе го одбереш ѓерданот Поврзани срциња. Малите...
3.315 MKD
Sačuvano u omiljne
Класиката добива освежување со органски обликуваниот ѓердан околу врат со pave круг и с...
5.395 MKD
Sačuvano u omiljne
Спои ја љубовта со природата со органски обликуваниот ѓердан со приврзок Срце. Извиткан...
6.760 MKD
Sačuvano u omiljne
Ѓердани 363334C00
Определи се за деликатна елеганција кога ќе го одбереш ѓерданот Поврзани срциња. Малите...
6.760 MKD
Sačuvano u omiljne
Одбери структурален стил кога го носиш органски обликуваниот ѓердан со приврзок. Заобле...
8.775 MKD
Sačuvano u omiljne
Ѓердани 363305C01
Ти претставуваме нов вид на класика со ѓерданот околу врат со Т-плочка со барокни трети...
25.870 MKD
Sačuvano u omiljne
Класиката добива освежување со органски обликуваниот ѓердан околу врат со pave круг и с...
8.125 MKD
Sačuvano u omiljne
Ѓердани 363297C01
Ти претставуваме нов вид на класика со ѓерданот околу врат со Т-плочка со третирани сла...
19.955 MKD
Sačuvano u omiljne
Спои ја љубовта со природата со органски обликуваниот ѓердан со приврзок Срце. Извиткан...
10.140 MKD
Sačuvano u omiljne
Повторно дефинирај ја природната убавина со висечкиот ѓердан со третиран слатководно ку...
12.220 MKD
Sačuvano u omiljne
Одбери структурален стил кога го носиш органски обликуваниот ѓердан со Т-плочка Кругови...
8.775 MKD
Sačuvano u omiljne
Класиката добива свеж пресврт со органски обликуваниот тркалезен ѓердан со приврзок со ...
13.520 MKD