Прстен Роза во цутење
Прстен Роза во цутење
Прстен Роза во цутење
Прстен Роза во цутење
Прстен Роза во цутење
Прстен Роза во цутење

Прстен Роза во цутење

Шифра на артикал: 193215C01
Barkod: 5700303113760.00
Изработен од чисто сребро, прстенот Роза во цутење претставува безвременски гест на дарување на роза нa некоj посебен. Латиците на розата во цутење нежно се спојуваат на површината од прстенот, создавајќи зачудувачки тродимензионален ефект. Лентата, украсена со вртложен pavé ред, зрачи со класична елеганција. Подигнатото трње додава дополитено ниво на детали, претворајќи го класичниот симбол во уникатна стилска изјава. Инспириран од универзално препознатливата симболика на розата, овој прстен ја истакнува суштината на љубовта и претставува одличен поклон за некој кој е близок до твоето срце.
Uputstvo za korišćenje
Водич на големини
Proveri dostupnost
  • 48
  • 50
  • 52
  • 54
  • 56
  • 58
  • 60
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Сочувајте во листата на желби
Pomoć
Изработен од чисто сребро, прстенот Роза во цутење претставува безвременски гест на дарување на роза нa некоj посебен. Латиците на розата во цутење нежно се спојуваат на површината од прстенот, создавајќи зачудувачки тродимензионален ефект. Лентата, украсена со вртложен pavé ред, зрачи со класична елеганција. Подигнатото трње додава дополитено ниво на детали, претворајќи го класичниот симбол во уникатна стилска изјава. Инспириран од универзално препознатливата симболика на розата, овој прстен ја истакнува суштината на љубовта и претставува одличен поклон за некој кој е близок до твоето срце.
Карактеристика Вредност
Категорија Прстени
Теме Природа и небесни тела
Компатибилност Pandora Moments
За приврзоци не
Метал сребро
Метал дополнителен опис сребро
Камења Циркон

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Повикај ја моќта на спротивноста кога го носиш Pandora ME преполовениот емајлиран прсте...
2.665 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Сѐ е во деталите со Pandora ME прстенот со текстура и камчиња. Лентата од чисто сребро ...
2.405 MKD
Големина
48
50
52
54
56
58
60
Sačuvano u omiljne
Внеси димензија во својот изглед додека го носиш органски обликуваниот прстен со симбол...
5.395 MKD
Големина
50
52
54
56
58
Sačuvano u omiljne
Одбери елегантна едноставност кога го носиш органски обликуваниот лентест прстен. Израб...
2.665 MKD
Големина
48
50
52
54
56
58
60
Sačuvano u omiljne
Унапреди го својот секојдневен изглед со помош на органски обликувани прстени за нижење...
6.760 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Прослави ја хармонијата на животот со прстенот Disney The Lion King. Овој прстен со 14к...
4.680 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Повикај ја моќта на спротивноста кога го носиш Pandora ME преполовениот емајлиран прсте...
4.030 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Сѐ е во деталите со Pandora ME прстенот со текстура и камчиња. Лентата со 14к позлата с...
3.315 MKD
Големина
50
52
54
56
58
Sačuvano u omiljne
Одбери елегантна едноставност кога го носиш органски обликуваниот лентест прстен. Израб...
3.315 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Ти претставуваме нов вид на класика со прстенот со барокни третирани слатководно култив...
8.125 MKD
Големина
54
56
Sačuvano u omiljne
Прегрни ја едноставната убавина со органски обликуваниот отворен прстен со тројна лента...
6.760 MKD
Sačuvano u omiljne
Унапреди го својот секојдневен изглед со органски обликуваните прстени за нижење. Овој ...
8.775 MKD
Големина
52
54