Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери
Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери
Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери
Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери
Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери
Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери

Органски обликуван прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери

Шифра на артикал: 163258C01
Barkod: 5700303127941
Органски обликуваниот прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери му дава нов пресврт на класичниот стил. Овој прстен со 14к позлата создава илузија на две ленти што се спојуваат на задната страна од прстот, Едната лента е полирана, додека втората содржи три бели третирани слатководно култивирани бисери на едната страна и светкав pavé на другата страна. Секој третиран слатководно култивиран бисер е единствен и може да се разликува во големина и боја; кај овој материјал може да дојде до нормално абење. Нашите слатководно култивирани бисери се третирани со избелување и подобрување на сјајот.
Uputstvo za korišćenje
Водич на големини
0 MKD
8.775 MKD
8.775 MKD
Заштеда: 0 MKD
Извести ме за намаление
Proveri dostupnost
  • 52
  • 54
Количина: 1 пар
2
1
Бесплатна доставата за нарачки над 5500 МКД. Рок за испорака е 2-5 работни дена.
Сочувајте во листата на желби
Pomoć
Органски обликуваниот прстен со двојна лента и третирани слатководно култивирани бисери му дава нов пресврт на класичниот стил. Овој прстен со 14к позлата создава илузија на две ленти што се спојуваат на задната страна од прстот, Едната лента е полирана, додека втората содржи три бели третирани слатководно култивирани бисери на едната страна и светкав pavé на другата страна. Секој третиран слатководно култивиран бисер е единствен и може да се разликува во големина и боја; кај овој материјал може да дојде до нормално абење. Нашите слатководно култивирани бисери се третирани со избелување и подобрување на сјајот.
Карактеристика Вредност
Категорија Впечатливи прстени
Колекција Essence колекција
За приврзоци не
Метал 14k позлата
Метал дополнителен опис 14k позлата
Материјал Бисер
Камења Комбинација на камења

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Прослави ја хармонијата на животот со прстенот Disney The Lion King. Овој прстен со 14к...
4.680 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Внеси димензија во својот изглед кога го носиш органски обликуваниот прстен со симболот...
6.760 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Прегрни ја едноставната убавина со органски обликуваниот отворен прстен со тројна лента...
6.760 MKD
Sačuvano u omiljne
Уживај во елеганцијата на нашиот прстен со третиран слатководен култивиран бисер, класи...
6.760 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Прослави го заедништвото со нашиот Duo прстен со третирани слатководни култивирани бисе...
6.760 MKD
Големина
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Полноќ е само почеток. Подготви се за балот со прстенот за кочија на Disney Cinderella ...
6.045 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Однеси ја твојата обожавателка на следното ниво со блескавиот вечен прстен на Disney Mi...
6.045 MKD
Големина
54
56
58
Sačuvano u omiljne
Собери богатство на древно кралство со „Game of Thrones House of the Dragon прстен“. Со...
6.045 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Нашиот прстен Infinity Knot е совршен симбол на нераскинлива врска и стилски додаток на...
3.315 MKD
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Создадете изглед инспириран од симболите за природата со овој лимитиран прстен во Pando...
8.775 MKD
Големина
50
52
54
56
58