Универзум
31.05.2021.

Богатството на синиот океан

 

Рачно доработени со внимание 


Знаеме дека сакаш единствени парчиња накит преполни со индивидуалност. Но, што ако ти кажеме дека нашите слатководни одгледувани бисери и приврзоци од Мурано стакло се потполно единствени? Ако повнимателно го погледаш секое парче, ќе приметиш дека не постојат две идентични. Тоа е она што го нарекуваме вистинска занаетчиска умешност.

Најдобро во класата — Мурано стакло


Кога ќе погледнеш повнимателно, блескавото и светкаво Мурано стакла ја рефлектира светлината од своите агли. Да не зборуваме за тоа дека поради природните својства на стаклото и на нашиот процес на изработка, секое парче накит носи печат на индивидуалност.

 

 

 

Совршена несовршеност

Благодарение на органскиот процес на одгледување,

не постојат два идентични бисера. Нашите слатководни

одгледувани бисери се прават на ист начин како и нивните

природни двојници, но со мала помош на самиот почеток. Нашите

барокни бисери ти овозможуваат да имаш единствени парчиња

со совршена доза симетрија.

 

 

 

 

 

 

 

Препушти му се на текот

 


Обожаваме на твоите приврзоци да им додаваме детали кои им даваат живот. За што се работи? Нашиот висечки приврзок Рипка со сини крлушки. Составен од четири дела поврзани со зглобови што се виткаат, овој приврзок во облик на рипка има рачно нанесен емајл и го следи секое твое движење. Зошто? Затоа што се секоја нова Pandora колекција сè повеќе го креваме скалилото на дизајнирање накит и на занаетчиската умешност.

Sačuvano u omiljne
9 termina 150 sati početni nivo
Внеси ја мистеријата на богатствата од дното на океанот во секоја твоја комбинација со ...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.185 МКД
Големина
58
56
54
52
Sačuvano u omiljne
9 termina 150 sati početni nivo
Внеси ја мистеријата на богатствата од дното на океанот во секоја твоја комбинација со ...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.535 МКД
Големина
58
56
54
52
Sačuvano u omiljne
9 termina 150 sati početni nivo
Посебен, исто како тебе , приврзокот за ѓердан со слатководниот култивиран барок бисер ...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.835 МКД
Sačuvano u omiljne
Алки 299426C01
9 termina 150 sati početni nivo
Единствени, баш како тебе, алките со слатководни култивирани барок бисери се исклучител...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.435 МКД
Sačuvano u omiljne
Приврзоци 789004C01
9 termina 150 sati početni nivo
Нурни во совршената тиркизна вода и истражи ги чудата на длабочините со приврзокот Свет...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.835 МКД
Sačuvano u omiljne
9 termina 150 sati početni nivo
Секој ден може да биде тропски рај со висечкиот приврзок Розово фламинго од мурано стак...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.185 МКД

Остави коментар

Trenutno nema komentara