Почитувани љубители на накитот PANDORA, добредојдовте во нашата веб-продавница PANDORA! Ве покануваме да се запознаете со нашите нови колекции и да се инспирирате! Уживајте!

Почитувани љубители на накитот PANDORA, добредојдовте во нашата веб-продавница PANDORA! Ве покануваме да се запознаете со нашите нови колекции и да се инспирирате! Уживајте!

Captain America

 

Чувар на слободата

Заштитете го она во што верувате со штитот што го носи Captain America. Оригинален супер-војник , Captain America го користи својот вибраниумски штит за да се бори за вистината и честа во светот и пошироко.

 

 

 

Избери чест

Штитот на Captain America е направен од вибраниум, најреткиот метал во земјата на филмскиот универзум на Марвел. Посилен од челик, може да ги абсорбира ударите на поголемите и навидум посилни предмети, па дури и да го одбие ударот на моќниот чекан на Thor.Симбол на сила и надеж вибраниумскиот штит е секогаш со капетанот.

Црвено,бело и вистинито.

Сребрениот штит по кој е познат Captain America е верно претставен со емајлирани детали во патриотски бои и обрачи посипани со ѕвезди. На задната страна на штитот е врежана моќната порака „TRUE TO YOURSELF“

Пробајте се во видео игра и спасете го универзумот!

Otvori igru

Купете одма

Sačuvano u omiljne
Прстени 160779C01
Скроти ја моќта на бесконечните камења со нашиот прстен Marvel The Avengers Infinity St...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.785 МКД
Големина
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Белегзии 590784C00
Соберете ги вашите херои на белегзија со змиска плетка Pandora Moments со затворач со л...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.655 МКД
Големина
16
17
18
19
20
Sačuvano u omiljne
Приврзоци 760661C01
Скроти ја моќта на бесконечните камења со нашиот висечки привезок Marvel The Avengers I...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.135 МКД
Sačuvano u omiljne
Приврзоци 790785C01
Подгответе се за акција со нашиот висечки привезок Marvel The Avengers Black Widow и по...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.835 МКД
Sačuvano u omiljne
Приврзоци 790780C01
Се пријавувам на должност: носете го нашиот висечки привезок Marvel The Avengers Shield...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.185 МКД
Sačuvano u omiljne
Приврзоци 790483C01
Повикајте молња со нашиот приврзок Marvel The Avengers Thor's Hammer и покажете му ја н...
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.185 МКД
Trenutno nema komentara

Слични статии